Tartu esimene disaininädal seab fookusesse Tartu disainerid

7.−15. juunil toimub Tartus disaininädal „Disain on kohal“, mis tutvustab Tartuga seotud disainerite ja siin õppivate disainitudengite loomingut ning juhib tähelepanu disainile linnaruumis. Disaininädala programmis on palju erinevaid üritusi alates suurejoonelisest moeetendusest kuni õpitubade, diskussioonide ja tantsuetenduseni välja.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on ürituse eesmärk Tartu disainile ja disaineritele keskendudes näidata disaini mitmekesisust ning tuua see valdkond lähemale ka muidu disainikaugele inimesele. „Disain on ju piiritu, põnev ja kõikjal meie ümber!“

Disaininädala avab 7. juunil toimuv Antoniuse moeetendus „Kapist välja“, kus esmakordselt saavad kokku Tartu professionaalsed moeloojad, esitledes üle 20 kollektsiooni. Põneva lavastuse on loonud Triinu Pungits ja Marianne Kütt. Etenduse muusikaliseks taustaks mängib live bänd Wrupk Urei.

Moeetendusele järgneb 8. juunil Antoniuse õue moebasaar, kus on müügil eelneval õhtul nähtud kollektsioonid ja saab kohtuda kollektsioonide autoritega. 9. juunil toimub õhtune rattaretk, mis kaardistab Ülejõe, Hiinalinna ja Annelinna arhitektuurilisi veidrusi ja vaatamisväärsusi. 10. juunil ehitatakse disaineri Kristjan Induse juhendamisel Loomemajanduskeskuse õues välimööblit. Ühistöö tulemusel valmival DisainiPlatvormil hakkavad edaspidi toimuma disainidiskussioonid ja esinema disainerid.

13. ja 14. juunil on võimalus kaasa elada Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde kaitsmistele, mida õhtuti saadavad ekspertide osalusel kohvik Sparglis toimuvad kõigile avatud moe- ja disainidiskussioonid. 15. juunil lõpetab Tartu disaininädala Emajõe kaldapealsel toimuv tantsuetendus, mille käigus volditakse kolm mitmemeetrist paberlaeva ning saadetakse need jõge mööda teele.

Nädala jooksul avatakse veel hulganisti näitusi: 7. juunil Kaarsillal näitus Eesti ja Tartu disainist läbi ajaloo ning kohvikus Spargel disainer Triin Kõivupuu lambinäitus, 11. juunil Frida & Lonni stuudio-poes tekstiilikunstnik Epp Mardi ehtenäitus ning Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus lõputööde näitus „Lend 2013“.

Disaininädala täpne programm asub siin: www.lmk.ee/dok.

Disaininädal Facebookis: https://www.facebook.com/events/376478289128670/?fref=ts

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur