Disainiöö eriilmelises moeprogrammis astusid üles põnevad tegijad ning näidati kõrge kvaliteediga rõivadisaini

Käesoleva aasta Disainiöö on selleks korraks lõppenud ning neli päeva kestnud festivali raames avati näitus ja toimusid neli väga eriilmelist moeetendust, kus esitasid oma rõivaloomingut 7 omapärast rõivadisainerit.

Reet Aus in Beximco rõivakollektsiooni presentatsiooni oli kaasatud Eesti disainereid kui ka teisi märgilisi tegijaid, nt koostööpartner Bangladeshist Beximco tehasest. Reet Ausi moeetendus vaimustas minimalistliku ent efektse struktuuriga, kus teatud hetkel hakkasid disainerid publiku seast lavale imbuma ning seejärel sealt maha tulema. Rahulikkus ja mõtestatus, mille jooksul oli mahti süveneda antud rõivaste olemusse. Moeetendusele lisas väärtust musitseerinud ansambel 3Pead.

Teisel päeval üles astunud Xenia Joosti kõrgmoeliku kollektsiooni väljapeetus ning disainikeel ei valmistanud pettumust. Väärikas, kvaliteetne ning omanäoline käekiri võimaldab kandjal igal hetkel end Xenia rõivastuses hästi ning stiilsena tunda. Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Vilve Undil jagub vaid kiidusõnu: “Xenia käekiri on tuntav. Minimalistlik, ilusa puhta joonega ja põnevate lõikelahendustega. Mulle meeldis, väga terviklik!”

Laupäevane moetrio kolmevaatuseline etendus pakkus elamusi oma kontseptuaalse süžeega, mille raames jagunes Kultuurikatla A-hoone kaheks ruumiks ning inimene pidi ise rõiva juurde minema. Disainiöö temaatikat lahanud koreograaf Henri Hütt lisas vahepaladega efekti ning pühendas tähelepanu traditsioonilistele rõiva tegemise vahenditele-meetoditele.

Brändi k00d.ee rõivastesse on justkui sisse kirjutatud malbus ning soojus, mis tekitavad soovi neid kohe endale selga panna. Okasroosikese lossis paiknevas stuudiopoes saavad huvilised riideid lähemalt uudistada ning ökoloogilisi kangaidki tellida.

Teise vaatuse disainer Johanna Nurm pani inimesed ise modellide ja rõivaloomingu juurde minema, mitte vastupidi. Sügava ja staatilise etenduse raames sai publik võimaluse vaadelda iga rõivaeset nii kaua, kui keegi ise soovis.

Kolmandas vaatuses esitletava kollektsiooni autor Marit Ilison tõestas taas oma mitmekülgusust ja põnevat mõttemaailma. Võiks öelda, et autor läbis möödunud päevadel omaette väikese festivali, mille raames avas andekas disainer kontseptuaalse näituse “Teine”, esitles spetsiaalselt näituse “Kaamos” jaoks valminud soojasid jakke ning lõi efektse moeetenduse. Kultuurikatla Aias näidatud kollektsioon päädis uue T-särgi projekti Heal thy efektse ning haarava performantsiga.

Pühapäevane etendus “Öörändur” pakkus rahulikku kaemust Liisa Sooleppi hüpnotiseerivate mustritega kudumimaailma ja tutvustas Marta Cycles’i eksperimentaalse projekti järjekorras teist kollektsiooni.

Disainiööl ülesastunud disainerite ja kogu moeprogrammi kohta leiab infot Disainiöö kodulehelt!

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur