10 soovitust, kuidas juukselakki õigesti kasutada

Suuremal osal inimestel on vannitoakapis pudel juukselakki. Kas soengu fikseerimiseks tuleks seda pihustada juuste peale või võib seda kasutada ka juuksejuurtel? Milline paljudest juukselakkidest tuleks erinevate ülesannete jaoks valida?

Saadaval on terve müriaad erinevaid juukseid hooldavaid lakke, mis sobivad erinevale juuksestruktuurile (nt. lokkis või värvitud ja seega kuivadele juustele); lisaks on juukselakid, mis kaitsevad intensiivse päikese eest. Parfüümi mittesisaldavad juukselakid on saadaval inimestele, kes on lõhnatundlikud.

Juukselaki valikul tuleks lähtuda oma vajadustest. Kui soovid juuste loomulikku langemist, kasutada kergelt fikseerivat juukselakki. Tugevad juukselakid hoiavad juuksed õiges kohas ka tormise ja tuulise ilmaga. Võimalik, et nägid soenguga hirmsasti vaeva ning sooviksid seda mõnda aega sellisena hoida. Sel juhul on sinu valik ekstra-tugev juukselakk. Mõned juukselakid sobivad üksikute kiharate töötlemiseks või lühikestele soengutele.

Soovitus 1:

Uuenduslikud juukselakid ei lase juustel kokku kleepuda. Nende toodete kasutamisel pead lakipudelit juustest vähemalt 30 cm kaugusel hoidma ning pihustama lakki pika, ühtlase joana.

Soovitus 2:

Enne juukselaki kasutamist veendu, et pihustiots ei ole ummistunud. Muidu ei välju lakk otsikust ühtlase peene uduna, vaid hoopis kleepuvate larakatena.

Soovitus 3:

Kui soovid juustele rohkem volüümi anda, kasuta juukselakki nii: keera pea alaspidi ja raputa juuksed lahti. Seejärel heida juuksed üle pea tagasi. Võta üksikud salgud ning pihusta parajast kaugusest salkude alla juukselakki. Enne järgmise salgu võtmist lase juustel kuivada.

Soovitus 4:

Soovitus paažisoenguga naistele: tõste pealmised juuksed veidi üles ning pihustage lakki nurga alt juukseotste suunas. Nii õnnestub viltu lõigatud juuksed laitmatult fikseerida.

Soovitus 5:

Kui su peanahk on tundlik: juukselakk sisaldab alkoholi ja seega kuivatab juukseid ja peanahka. Seega tuleks seda kanda üksnes juukseotstele.

Soovitus 6:

Annad oma juustele vajaliku tugevuse ning vormi, kui pihustad lakki kogu juustele ning keerad seejärel juustesse kuumutatud lokirullid, kasutad lokitange või juuksesirgestajat. Seejärel kasuta soengu fikseerimiseks veel juukselakki. Seda tehakse moeshowdel lava taga eriti tugeva soengu saamiseks.

Soovitus 7:

Mõõdukal kasutamisel aitab juukselakk ka rasvaste juuksejuurte korral. Järgmist nippi on hea kasutada, kui tukk kipub rasuseks muutuma, aga ülejäänud juuksed veel pesu ei vaja. Tõmba värskelt pestud tukk ümber ümmarguse harja, et seda laubast eemal hoida ning pihustage tukale veidi juukselakki.

Soovitus 8:

Rasuste juuste korral ära kasuta läiget andvaid juukselakke (nt. ultra-läige, teemandiläige, läikeviimistlus).

Soovitus 9:

Tõrksaid salke on võimalik taltsutada pihkudele juukselakki pihustades ning seejärel kätega juukseid siludes.

Soovitus 10:

Juukselakk annab ka kauni kulmujoone. Lihtsalt pihusta kulmuharjale enne selle kasutamist veidi juukselakki.

Allikas: Schwarzkopf

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur