12 soovitust sobiva jalanõu leidmiseks

Jalaterapeudi ja jalatsitööstuse konsultandi dr William A. Rossi arvates on umbes 80% kõigist jalamuredest põhjustatud jalale mittesobivate jalatsite kandmisest.

Jalgu on paljudes suurustes ja mitmesuguse kujuga. Iga inimese jalad erinevad teiste inimeste jalgadest. Jalaasjatundjad ja jalatsite tootjad on ühisel arvamusel, et inimeste jalad võib siiski jagada kolme põhikategooriasse: normaalne, kõrge ja lameda pöiavõlviga. Ilmselt kuulub ka sinu jalg mõnda neisse kategooriasse või jääb kuhugi nende vahele.

Uute kingade ostmine ei pea olema raske ülesanne, kuid eesmärk peaks olema leida hästiistuvad jalanõud.

Siin on 12 nõuannet, et leida sobivad jalatsid!

 1. Ära arva, et kannad terve elu sama numbrit jalanõusid. Aastatega jalakuju muutub. Proovi jalatsit jalga seistes, mitte istudes.
 2. Mine kingi ostma pärast tööpäeva lõppu. Päeva jooksul jalad tursuvad ja on suuremad kui hommikul vara.
 3. Proovi kingi samade sokkidega või sukkadega, millega kavatsed neid hiljem kandma hakata.
 4. Proovi kindlasti mõlemat kinga, sest enamustel inimestel on üks jalg teisest suurem.
 5. Kui kannad ortopeedilisi jalanõusid või tugitaldu, võta need kingi ostma minnes kaasa. Ortopeediavahendid võtavad ruumi. Et abivahend jalaga sobiks ja täielikult oma ülesannet täidaks, peab jalats olema avaram.
 6. Enne ostmist käi uute jalatsitega poes veidi ringi. Kõndides labajalg veidi pikeneb, seega peab jääma jalatsisse selleks ruumi. Veendu, et suurvarba ja kinganina vahele jääks umbes sõrme laius vaba ruumi ning päkad asuksid jalatsi kõige laiemas osas.
 7. Ideaaljuhul järgib kinga tald jalatalla kuju. Joonista kodus paberile talla kontuur, lõika välja ja proovi šablooni kaupluses kingatalla alla.
 8. Jalanõud ei tohi käies loksuda ega hõõruda.
 9. Veendu, et saad jalanõus varbaid liigutada. Mitte mingil juhul ei tohi kinganina jalga eest või pealt pigistada.
 10. Jalats peab olema mõõdukalt elastne ja painduma päkaosas.
 11. Hästiistuv jalats on juba proovides mugav. Ära jää lootma, et kingad kandmisega venivad.
 12. Veendu, et jalats on valmistatud õhku läbilaskvast materjalist – tekstiilist, nahast või õlest. Sünteetilisest materjalist kinnised jalanõud koguvad niiskust, seepärast tasuks neid vältida.
Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur