Brigita Berol: unistan sellest, et osalen kunagi mõnes Eesti põnevas filmis

Birgita1Armas, siiras, korralikult valmistunud, töökas ja edasipüüdlik ˗ just sellise mulje jättis Brigita endast aasta algul korraldatud MA Modelliagentuuri fotopäeval. Nüüdseks ongi noorukese Brigita vanemate lahkel loal üleval ülesvõtted agentuuri lehel ja mitte ainult – ta on kaasa teinud juba ka esimese rolli teleseriaalis!

Brigita, kuidas jõudsid modellinduseni?

Modellindus hakkas mind huvitama umbes 15 aastaselt. Soovisin sellega tegeleda kooli kõrvalt ja mõtlesin siis, et miks mitte olla ka teleekraanil näiteks mõnes seriaalis.

Ühel päeval sain e-kirja, milles oli kutse MA Modellagentuuri fotopäevale. Pikalt ei mõelnud, käisin ära ja sain seda, millest olin unistanud – esimese rolli seriaalis!

Kogu ettevõtmine oli minu jaoks tore ja see kogemus väga huvitav.

Mis teeb modellitöö sinu jaoks huvitavaks?

Minu jaoks teeb modellitöö huvitavaks see, et kogu aeg on midagi põnevat teemaga seoses teoksil, liigub huvitavat infot, saab kandideerida ja võimalusel osaleda. Pidevalt saab uusi kogemusi ja muidugi ka palju uusi tutvusi ja isegi sõbrasuhteid.

Birgita2Kas selline valdkond on sulle hobiks või võtad seda tõsiselt?

Täna saan öelda, et see on mulle pigem hobi.

Millised on sinu unistused seoses selle tööga?

Unistan sellest, et osalen kunagi mõnes Eesti põnevas filmis.

Osalesid teleseriaalis „Suletud uste taga“. Mida meeldivat see kogemus sulle pakkus?

See oli minu elu kõige esimene roll. Esialgu oli muidugi väike närv sees, aga kui olin sinna kohale jõudnud ja nende inimestega kokku saanud, läks pabin kiiresti üle. Kaasosalised olid toredad ning nendega oli meeldiv koostööd teha. Mul on seega nüüd olemas kogemus sellest, mida tehakse kaamerate taga.

Kui su jaoks avaneb edaspidigi võimalusi, kas osaleksid siis taas teleprojektis või eelistaksid modellitööd?

Kui mul see võimalus avaneks, siis ma kindlasti osaleksin nii teleprojektis kui ka modellitöös. Mulle meeldivad mõlemad tööd väga!

On sul selles töös mingisugune konkreetne unistusteroll, mida sooviksid täita olles kas modell või näitleja?

Nii konkreetset unistust mul veel ei ole, aga nagu ma juba enne ka mainisin, siis suur au oleks mängida just nimelt mingisuguses Eesti filmis.

Birgita3Kas soovitaksid teistelgi soovijatel seda tööd katsetada ja mille konkreetse nimel?

Jah, kindlasti soovitaksin just kogemuste nimel! Kogemused on elus väga tähtsad ning neist tekivad ka meeldivad mälestused, mida meenutada. Kogemuste põhjal jõutakse elus sellegi arusaamiseni, mida tegelikult teha tahetakse.

Millised head nõksud on sul varuks neile, kes pelgavad avalikku esinemist ja põevad nn rambipalavikku?

Ei tohiks mõelda selle peale, mida teised sinust võivad arvata – ole lihtsalt sina ise ning tee seda, mida sulle meeldib teha! Kui oled enesekindel ning mõtled positiivselt, naeratad ja mõtled, et kõik on hästi, siis ongi kõik hästi ja teistelgi on sinuga hea koos olla.

On ehk mõni humoorikas lugu seoses selle tööga rääkida?

Mingit lugu mul küll hetkel pähe ei tule, aga nooremana oli mul seda pabistamist kindlasti rohkem, kui praegu. Kartus on loomulik uudsetes situatsioonides, selle  taha ei tohiks jätta oma unistusi. Olles aga järgi proovinud ja kogemusi omandanud, tekib juba ka vilumus. Positiivne mõtlemine tuleb ainult kasuks ja kui karta teiste inimeste halba arvamust … need arvamused iseloomustavad ikka pigem arvajat ennast. Harjutamine teeb meistriks!

Joanna Müür, Monika Kuzmina

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur