Ilutegija Lyseth Luts: see, mida me teeme, on suur kunst

lysethIlulooja Lyseth Luts on noor ja kaunis naine, kes alustas teistele iluteenuste pakkumisega folgilinnas Viljandis, kuid on nüüd tagasi sünnilinnas Tallinnas. Tema sattumine ilumaailma oli kui õigel ajal õiges kohas olemine ja sellest kujunes välja armastus teiste kauniks tegemise vastu nii töö kui meelistegevusena.

Kuidas sattusite ilumaailma ning millise alaga täpsemalt tegelete?

Ilumaailma sattusin ma väga juhuslikult. Nimelt tegeleb üks minu sõbrannadest ripsmetega, juhuslikult otsis ta enda kõrvale tehnikut, kes hakkaks samuti sellega tegelema ning ta pakkus mulle, et äkki sooviksin ma seda ametit proovida. Mõeldud-tehtud ning sellest hetkest teadsin, et see on see, millega ma tahan oma elus ka edaspidi tegeleda!

Teatavasti oli teil Viljandis enda nimeline ilustuudio —miks otsustasite võtta uue suuna ning asuda elama Tallinnasse?

Ma olen nimelt Tallinnast pärit, Viljandisse kolisin teatud põhjustel. Omanimelise ilustuudio asutasin ma suve alguses, sest kuna ma olen väga tegus ning ettevõtlik inimene, otsustasin, et sooviksin proovida, mis tunne see on, kui sul on täitsa enda oma salong. Salongil läks hästi ning ma ei kahetse absoluutselt mitte midagi. Miks kolisin ma Tallinna tagasi? Põhjuseid oli mitu — pere, karjäär ning suuremad võimalused edasi areneda. Kuna minek Tallinna tuli suhteliselt kiiresti ning uued asjad tulid peale siis otsustasin, et sulgen Viljandis salongi.

Kust teie kliendid teid nüüd leida võivad?

Tallinnas töötan ma meeletult armsas ilusalongis Bella Beauty, mis asub Masina 22, bussijaama juures.

lyseth2

Mis on see, mis teid ilumaailma juures kõige enam paelub?

Mind paeluvad inimesed ning töö, mida ma armastan! Ma ei lähe hommikul tööle paha tujuga või mõeldes, et issand, ma ei viitsi täna tööle minna! Jah, on päevi, kus tunnen, et täna tuleb raske tööpäev või et peab pingutama rohkem jne. Aga see on töö, mida ma teen tõesti hinge ja südamega ning olen sellest aru saanud, et klientidel on minuga hea ja väga mugav. Kuna ma olen väga aktiivne suhtleja ning elurõõmus inimene, siis tean, et kliendid minus pettuma ei pea.

Kas ilu tegemist võib võrrelda kunstiga ning kas sellel ala töötamiseks peaks olema kaasa sündinud anne või on kõik õpitav?

Jah, kindlasti võib seda ka võrrelda kunstiga, sest see, mida me teeme, on juba suur kunst. Kindlasti ei pea olema kaasasündinud anne, siin on kaks varianti — kas sa tahad seda osata või mitte, kõik on Sinu enda teha. Elus ei tulegi mitte midagi kergelt, natuke tuleb ka selleks vaeva näha! Ilutegijate töö ei ole kerge, teie soovite head kvaliteeti, selleks aga peame meie end kordades ja kordades koolitama, et tagada klientidele iga korraga veel ilusam ning parem tulemus.

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur