Juuksur Merit Vendla NIPID! Soeng just sulle – ilus, lihtne ja korralik!

merit vendla soengunipid peapiltSeekord punume ilusa ja lihtsa patsi igapäevaseks kandmiseks. Alati on hea lahkuda kodunt, kui soeng on korras ja lisaks saada mõni kiitus oma juuste eest.

Võtame seekord ette ühe ilusa pikajuukselise punapea. Juuksed on kenasti kammitud taha. Seitel (juukse lahk) peab jääma oma loomulikule kohale.

Alusta punumist vasakult, ülevalt. Tukk on eraldatud kandjal ette. Pats on punutud tagurpidi ehk siis üks salk teise alla vaheldumisi. Patsi teeb eriliseks see, et salkusid on patsile juurde võetud ainult vasakult poolt, parem pool on punutud tavaliselt, vasakult on punutud juurdevõtmisega(nagu kalasaba).

Kui natukene on juba punutud, tuleb ka patsi aasasid laiali sikutada, et pats näeks välja suurem ja kohevam.

See pats on tehtud pisut asümmeetriliselt ehk esimese patsi lõpp ei ole punutud kaelani, vaid pisut vasakule küljele. Kinnita pats ajutiselt, et see lahti ei vajuks.

Teiseks sammuks on alustada uue patsi punumist paremalt poolt ülevalt. Tee seda jälle pahempidi. Erinevus teise poolega on see, et juurde tuleb nüüd võtta paremalt poolt punudes ja vasakut poolt punuda tavalisel moel.

Samuti tuleb patsi aasasid laiemaks sikutada, et pooled omavahel ei erineks. Vahepeal võid patse fikseerida kerglakiga, et patsid liiga laiali ei vajuks ja lõdvaks ei muutuks.

Punu see pats samasse kohta kuhu on punutud esimene. Kinnita need omavahel kummiga kokku.

Kaelale võib jääda õhuke kiht juukseid lahti, sest neid saab kenasti kasutada kummikoha peitmiseks.

Kui pats on omavahel kummiga ühendatud, saab kasutada alumisi lahtiseid juukseid. Enne ümber keeramist võib lahtist salku fikseerida lakiga ja siluda seda, nii jääb see patsi ümber tugevalt ja siledalt. Kui salk on seotud ümber kummi koha, kinnita see juuksenõeltega patsi tagant, suunaga alt üles, et neid väga näha ei jääks. Kui tundub, et soeng püsib, tee viimane sättimine ja kinnita soeng tugeva lakiga, nii püsib see terve päeva!

Head katsetamist!

Tuuli Mäemat

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur