Katrin Kuldma tutvustas Amanjeda uusi kollektsioone

Foto: Elina Kurr

Moekunstnik Katrin Kuldma esitles 23. augustil Tallinnas Kadrioru lossis oma moemärgi Amanjeda 2013/2014 sügistalvist ning 2014. aasta suvist kollektsiooni. Amanjedat iseloomustab maailma kangaparemik, modernne disain, selge joon ja täpne istuvus.

Amanjeda sügis-talv 2013/2014 kollektsioonis on kasutatud Itaalia villakangaste paremikku, et luua meie karmi talve jaoks šikke üleriideid. „Loro Piana Storm System töötlusega ilmastikukindlad joped on mugavad, kuid tänu kvaliteetsest villast pealispinnale sobivad need kandmiseks ülikonnaga. Angoora- ja kašmiirmantlid, kerged pleedjakid ning rätsepakostüümid on lahutamatu osa linlikust elustiilist,“ kirjeldab oma loomingut Amanjeda loovjuht Katrin Kuldma.

Kuldma suureks inspiratsiooniallikaks on Muhu tikandid, mis modernselt stiliseerituna kaunistavad nii igapäeva- kui õhtukleite. Meestele pakub sügiskollektsioon lisaks ülikondadele ja päevasärkidele jopesid ja pööratud nahast kasukaid. Pidulikeks hetkedeks on täpselt istuvad ülikonnad, šikid valged särgid ja seotavad siidist kikilipsud.

Foto: Silvia Kurr

2014. aasta puhkusekollektsioon on inspireeritud eksootilistest merereisidest. Siniste laguunide ja korallide koloriit väljendub õhulistes siidkangastes, mis on taas pärit Itaaliast, pika ajalooga siidipiirkonnast Comost. „Naisterõivaste puhul kasutasime lisaks siidile mugavat trikotaaži ning meestesärkide parimaid puuvillaseid ja linaseid kangaid. Tehnoloogiat ja detaile võtsime samuti üle meestesärkidelt,“ lisab Kuldma. Meestele on 2014. aasta suvekollektsioonis uudsed kerged voodrita puuvillableisrid, suur valik linaseid särke ja modernsed lina- ja siidisegused kerged ülikonnad.

Amanjeda meesterõivad valmisid Eesti olümpiasportlase, maailma esikümnes võistleva Laser klassi purjetaja Karl-Martin Rammo mõõtude järgi, kes oli ka üks moeetenduse modellidest.

Moegala toetas head algatust Igale Lapsele Pere (www.kasupered.ee).

„Olen lähedalt näinud kasuperedes kasvavate laste käekäiku ja seepärast soovin moeürituste kaudu anda nende heaks oma panuse,“ põhjendab moekunstnik.

Amanjeda kollektsioonide esitluse aitasid teoks teha Colonna Kinnisvara, Auto100, Mandatum Life, Altia, Max Factor ja Magnum.

Amanjeda stuudio asub Tallinnas A. Adamsoni 18, kodulehekülje leiate aadressil www.amanjeda.com.

GALERII Katrin Kuldma Amanjeda uus kollektsioon ja 2014.aasta puhkusekollektsioon:
Fotod: Elina ja Silvia Kurr

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur