Kersti Pettai: iga naine on ilus, kui ta ennast väärtustab ning on rahul oma eluga

Kersti Pettai Foto: Sven Tupits

Kersti Pettai
Foto: Sven Tupits

Kersti Pettai on naine, kelle elu on olnud üsnagi põnev, ta on omainimene nii ilu- kui reklaamimaailmas ning ta teab, et unistamine ja usk endasse avab paljusid uksi. Ta tegeleb nii meigikunsti, modellinduse ning vähesemal määral ka näitlemisega ning lisaks ilumaailmale on Kersti omandanud teadmisi ka sotsiaaltöö valdkonnas. Kuid nüüd oktoobris sõidab Kersti Lõuna-Koreasse Missis World 2016 võistlusele meie riiki esindama.

Kuidas tekkis idee võtta osa sellisest üritusest nagu Missis World 2016?

Mind valiti välja Eesti Missis Estonia finaali, mis toimus sel suvel Õllesummeri ajal. Olen osalenud ka Eesti Bikini Missi valimisel 2012. aastal ning kuna kogemus oli olemas, siis võtsin pakkumise hea meelega vastu. Tahtsin kindlasti ennast laval uuesti proovile panna ka sellises olukorras. Peale Missis World Estonia tiitli võitmist tegi Tiina Jantson ettepaneku osaleda Mrs. Worldil.

Kuidas olete valmis eelolevaks konkursiks ning millised on emotsioonid vahetult enne?

Olen ootusärev ja kindlasti positiivselt meelestatud. Valmistun kõige paremini nii, et jätkan oma igapäevast elu praegu, mis toob mulle palju rõõmu ja on iga päev erinevate väljakutsetega. Usun, et piisav ettevalmistus enne ja täielik kohalolek kohapeal on edu võti.

Olete õppinud nii jumestajaks kui sotsiaaltööd, kuidas tekkis huvi ilumaailma vastu?

Sotsiaaltööd õppisin peale keskkooli ja eks selline valik tuli, kuna olen inimeste inimene. Elu läks aga hoopis teisele rajale, nagu ikka juhtub kui elukogemust juurde tuleb ja iseennast rohkem tundma õpitakse. Ilumaailm on terve elu mind huvitanud, aga eks ikka on nii juhtunud, et kui mingi asi on elus iseenesestmõistetav, ei oska seda tööga kohe siduda. Grimeerija ameti idee hakkas idanema, kui ise 2012. aastal reklaamides osalema hakkasin. Nägin kõrvalt telgitaguseid ja tahtsin rohkem meelelahutusmaailmas osaline olla kui ainult kaamera ees. Viimase diplomi edasijõudnud meigikunstnikuna sain 2015. aasta jaanuaris ja nüüd juba olen püsivalt sellel alal sees.

Foto: Erlend Štaub

Foto: Erlend Štaub

Milline naine on teie arvates ilus naine?

Iga naine on ilus, kui ta ennast väärtustab ning on rahul oma eluga. Enesekindel naine kiirgab seda miskit, mis tõmbab inimesi vaatama. Tänapäeva maailmas on sümpaatne välimus kindlasti suur kapital igas eluvaldkonnas ja sellepärast ongi saadaval palju vahendeid enda eest hoolitsemiseks. Meigikunsti eesmärk on püüelda sümmeetria poole, kuna inimsilm peab harmooniat kõige ilusamaks. Ma ise eelistan loomulikku ja naturaalset ilu. Eriti kaunid on Eesti naised oma põhjamaise iluga, neil pole vaja igapäevaselt kanda väga tugevat meiki, et enda ilu esile tuua. Põhiline on hoolitsetud näonahk ja säravad silmad.

Olete võtnud osa ka sarjadest ning reklaamidest, millise tunde sellised väljakutsed annavad?

See on väga tore osa minu elust, mida olen alati nautinud. Hea meelega teeks isegi rohkem neid tööotsi. Huvitaval kombel saan reklaamidesse suhteliselt sarnaseid rolle— ilusaid, helgeid, sooje naistegelasi, mis mulle on muidugi suur kompliment. Tekstiga rollid on juba põnevamad, neid on küll vähe olnud, aga see on juba suurem väljakutse, kui saab natuke mängida tegelaskuju rolliga.

Foto: Raimond Roopärg

Foto: Raimond Roopärg

Millise nipi annaksite kõigil Eesti naistele, et olla iga päev natukene õnnelikum ning enesekindlam?

Otsige järjekindlalt enda teed oma elus. Ajage oma südameasja. Alguses võib tunduda, et ei liigu miski, aga kui olla järjepidev, siis hakkavad suured asjad juhtuma. Unistage ka julgelt, sest kui välja ütled oma soovi juba iseendalegi, hakkad märkama teid, mis unistuse täitumiseni lähemale viivad. Elage ikka enda jaoks, sest kui ise oled õnnelik, on ka sind ümbritsevad inimesed õnnelikud. Ning kallistage iga päev oma lähedasi.

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur