Kevadine FIBIT esitleb värsket Eesti ja Läti moeloomingut

8.märtsil algab Viru Keskuses taas moepidu FIBIT (Fashion is Back in Tallinn), kus kahel päeval tutvustavad oma uhiuusi kollektsioone Eesti ja Läti nimekad disainerid. Värskeid kevadsuviseid trende oma loomingus näitavad Tiina Talumees, Xenia Joost, Kätlin Kaljuvee ning Alyona Bauska keskkonnateadliku brändiga QooQoo. Veel inspireerib FIBIT huvilisi rahvusvahelise haardega kingadisainerite näitusega, virtuaalsete moeetenduste, meigikoolituse ja muude säravate vahepaladega.

FIBIT toob lavale TIINA by Tiina Talumees kevadsuvise kollektsiooni, kus püüavad pilku rõõmsates toonides, mugavad ja figuurisõbralike lahendustega kleidid. Xenia Joost tutvustab oma värskeimat loomingut, mis tema käekirjale omaselt esindab asümmeetria ning lõigete mängu hooaja õrnas värvigammas. Kätlin Kaljuvee etenduses näeb tema viimast, seni vaid Berliinis esitletud, kollektsiooni koos Karin Kallase loodud nahast jalanõudega.

Läti päritolu Alyona Bauska tutvustab esmakordselt oma edasi arendatud versiooni QooQoo kollektsioonist Botanika. Kohalikku päritolu ja loodusesõbralikkust väärtustav bränd QooQoo on vaid mõne aastaga saavutanud rahvusvahelise tuntuse ning täna müüakse QooQoo rõivaid juba 25 kaupluses üle maailma.

Põnevate moedisainerite live-etenduste kõrval saavad külalised elada kaasa virtuaalsetele moeetendustele hiigelekraanidel, kus näeb stiilinäiteid Viru Keskuse esinduspoodide uue hooaja moevalikust. Virtuaalsete etenduste stilistideks on moeauhinnale Kuldnõel kandideeriv andekas disainer Liisi Eesmaa, noor ja uljas kunstnik Kärt Hammer ning möödunud kevadel ERKI Moeshow peapreemia pälvinud Liina-Mai Püüa.

Esmakordselt tutvustavad FIBITil omaloodud jalavarje rahvusvaheline bränd ELGA JAZZ ning Inga Savits.

Moepalade vahele esineb mõlemal päeval elektropoppi viljelev bänd Zebra Island, mille võluvaks solistiks on ka moemaailmas orienteeruv stilist Helina Risti.

8. kuni 9. märtsini toimuv FIBIT on kõigile huvilistele avatud ja tasuta. Osalevate stilistide ja moedisainerite tutvustusi koos persoonilugudega teistest sündmusega seotud tegijatest leiad FIBITi ajakirjast.

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur