Kuidas saada loomulikult kaunid ning terved küüned?

Tänapäeval on tuhandeid abivahendeid, kuidas saavutada igapäevaselt kaunis maniküür. Enamus naisi laseb katta küüned kas püsiva geellakiga või siis geelküüntega. Tegelikuses aga pressib meile peale nii moes, kui ka ilus üha enam ja enam loomulikkus.

Seega toome teieni lihtsad nipid, et saavutada loomulikult kaunid küüned!

Leota küüsi oliiviõlis

Lase oma küüntel iga päev 10-15 minutit oliiviõlis liguneda. Kuu aja pärast vähenda seda kahe korrani nädalas. See kodune ilunipp aitab tugevdada kahjustatud, nõrkasid või kihistunud küüsi.

Kreemita küünenahku

Küünenahakreemid aitavad niisutada kuivi küünenahku, hapraid, kahjustatud küüsi ning toita neid E-vitamiiniga. Masseeri kreemi oma küünte ümbrusesse enne magama minemist.

Majapidamistöid tehes kanna kindaid

Pesu- ja puhastusvahendid on sinu küüntele karmid, tekitades kuivi, kihistuvaid ja murduvaid küüsi. Muld ja aiatööd võivad samuti su küüntele viga teha.

Leia imetoode

Leia endale sobiv toode, mis sinu küüned tugevamaks muudaks. See võiks sisaldada proteiine ja antioksüdante. Ka tugevdav lakk võib su küüsi kaitsta.

Söö biotiinirikkaid toite

Vali toite, mis sisaldaks biotiini, näiteks maks, munad, teraviljad ja avokaado. Biotiinil on lisaks küünte tugevdamisele ka palju teisi häid tervistavaid omadusi.

Ära kasuta oma küüsi liigselt

Sul ei ole küüsi selleks, et avada nendega karastusjoogipurke, vajutada telefoninuppe ja klaviatuuriklahve. Kasuta nendeks tegevusteks sõrmi.

Tarbi igapäevaselt multivitamiine

Vitamiinid on põhiline allikas sinu üldiseks heaoluks ja mõjuvad hästi ka küüntele. A ja C vitamiini vaegus ning kaltsiumipuudus võivad põhjustada kuivi ja hapraid küüsi. Soovitav oleks tarbida multivitamiine ja kaltsiumi igapäevaselt.

Väldi küünelakieemaldajaid

Võimalusel ära kasuta küünelakieemaldajat rohkem kui 1-2 korda kuus. Ära iial kasuta küünelakieemaldajat, mis sisaldab atsetooni, see kuivatab ning kahjustab küüsi.

Masseeri oma küüsi

Küünte masseerimine stimuleerib vereringet ja aitab küüntel pikemateks ja tugevamateks kasvada. Kasuta niisutavaid emulsioone ja masseeri peale küünte ka käsi ning küünenahku. Harjuta end kreemitama ka pärast igat dušši.

Joo palju vett

Me kõik teame, kui hästi vesi tervisele mõjub ning ka küüned saavad sellest mõjutatud. Vee joomine aitab niisutada nii kuivi, kahjustatud küüsi, aga samuti ka juukseid ja nahka.

Ole loomulikult ilus!

Tuuli Mäemat
Ilu&Mood toimetaja

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur