Kuidas vabaneda tselluliidist?

kuidas vabaneda tselluliidistIga naine on oma elus proovinud korra tselluliidivastast kreemi ning saanud pettumuse osaks. Ainult kreem tselluliiti ära ei võta, abiks tuleks võtta ka dieet ning piisav liikumine.

Mis on tselluliit?

Tselluliit on keha omadus talletada rasva, liigset vedeliku  ja jääkaineid keha sidekoes, millega kaasneb ka lohukestega nahk. Tselluliidi puhul on keha verevarustus ja sellega seoses ka kogu organismi töö häiritud, sest liigne rasv, jääkained ja vedelik suruvad organismi vere- ja lümfisooned kokku. Tselluliiti on tavaliselt alakehal, eriti probleemsed kohad on puusad, reied ja tagumik.

Kolm faktorit, mis tselluliidi teket soodustavad 

Hormonaalne

Oluline osa kehakaalu püsivuse kindlustamiseks on seos hüpotalamuse ja rasvkoe vahel- nii leptiinil (toodavad rasvarakud) kui ka naissuguhormoonidel östrogeenidel ja prolaktiinil, mille düsbalanss pidurdab rasvade ainevahetust. Tihti tekibgi tselluliit suuremate hormonaalsete muutuste perioodil (murdeeas, raseduse II poolel, menopausi ajal).  Lisaks mõjutab tselluliidi teket ka vere adrenaliinisisalduse muutus- adrenaliin aktiveerib rasvade ainevahetust, mõjutades rasvarakkudes olevaid beeta- ja alfaretseptoreid. Näiteks reitel on naistel vähe beetaretseptoreid, mis vastutavad lipolüüsi eest, küll aga hulgaliselt alfaretseptoreid (lipogenees) ning seetõttu esineb reitel ka rohkem tselluliiti.

Toitumine

Tasakaalustamata toitumine suurendab vere insuliinisisaldust ja soodustab rasvade ladestumist. Rasvarakud paisuvad, halveneb mikrotsirkulatsioon, tekib hapnikunälg ja koed tursuvad.

Lümfi- ja verevoolu häired

Venoosse äravoolu raskenemine ning lümfivoolu seiskumine soodustab väikeste veresoonte läbilaskvuse suurenemist- nahaaluse rasvarakustiku tursumine, mikrovereringe häired, hapnikunälg, ainevahetuse häired kollageenkiududes ja rasvaraku ainevahetuse pidurdumine. (allikas: Tervis Pluss aprill 2011).

Kui loomulik ainevahetus nahaaluses koes häirub, siis koguneb sinna liiga palju rasva, jääkaineid ja vedelikku, moodustuvad neist kobarad, mis on võimelised paisuma kuni 50-kordseks.

Nõuandeid, kuidas tselluliiti ennetada 

Söö palju värsket puu-ja juurvilja.

Hoidu töödeldud toitudest.

Joo palju vett, et vabaneda toksiinidest.

Hoidu gaseeritud jookidest, isegi neist, mis on madala kalorsusega.

Väldi alkoholi, sest see mõjub halvasti neerudele, keha põhistele mürkide väljutajatele ja filtreeriatele.

Püüa vähemalt kolm korda nädalas 30 kuni 45 minutit jalutada või sörkjooksu teha.

Hõõru nahka kareda harja või lufakäsnaga. Harja aeglaste liigutustega. Saadaval on ka spetsiaalseid harju või kindaid. Püüa teha seda vähemalt viis minutit päevas.

Proovi järele taimemähised, mida pakuvad spaad. Tegelikult saad neid edukalt ka ise teha. Sega üks tassitäis maisiõli poole tassi greibimahlaga ja kahe teelusikatäie kuivatatud tüümianiga. Masseeri puusadele, reitele ja tuharatele ning kata kilega, et kehasoojust kinni hoida. Paremate tulemuste saavutamiseks pane iga piirkonna alla viieks minutiks ka soojenduspadi.

Tee oma toidulauas muutus juba täna ning väldi tselluliidi teket!

Allikas: Ultratone

Tuuli Mäemat

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur