LIHTSAD NIPID! Kuidas särada, kui väsimus vaevab?

väsinud näole 2Meie elutempo muutub aina kiiremaks ja kiiremaks. Kui tööpäevad venivad pikale ja järgneval hommikul on vaja uuesti särada, saab võtta selleks appi lihtsad nipid.

Enneta tumedaid silmaaluseid

Tihti on väsimuse reetjaks just tumedad silmaalused. Tegelikult on võimalik tumedaid silmaaluseid ennetada. Abi saad lihtsast ja kodusest niisutusest. Niisuta pehme rätik külma veega, pigista liigne vedelik sellest välja ning aseta see voodisse minnes silmadele.

Hommikune näopesemine

Hommikut alusta külma veega. Lase kraanist külm vesi jooksma ning kasta sellega nägu. Just külm vesi ahendab veresooni ning nahk jääb siledam ja selgema tooniga. Aitavad ka jääkuubikud.

Piim aitab

Pärast esimest äratust veega tuleb appi ka kiire piimakompress. Selleks vala kaussi piim ning lisa palju jääkuubikuid, seejärel kasta sellesse rätik. Pigista üleliigne niiskus välja ning kata seejärel nägu piimase rätikuga.
Külm vesi ning piima pH-tase koos teevad sinu nahaga imesid.

väsinud näole 1Kurgid ning teepakid

Kasulik on hoida külmikus kurki ning niisutatud teepakke, mis kuluvad hommikul alati ära, et silmade paistetust vähendada. Viiluta hommikul kurk või võta niiske teepakk ning aseta kuni 15 minutiks see silmadele. Silmade paistetus väheneb, kui võluväel.

Vali endale õige kreem

Valima peaksid kreemi, mis sisaldab K-vitamiini ning retinooli. Sellist kreemi võiks kasutada tegelikult iga päev, sest uuringud on tõestanud, et just need kaks komponenti on parimaks silmaümbrustele värskema mulje andmiseks.
Hea on ka kreem, mis sisaldab jahutavaid komponente.

Ära kasuta liigselt kosmeetikat

Kui meie nägu on väsinud kipume tihti liialdama kosmeetikaga, et muuta nägu säravaks, tegelikult see nii ei toimi. Kanna paksu meigikihi asemel kerget jumestuskreemi tervele näole ning silmaalustele õhuke kiht valgustpeegeldavat toodet.

Muuda silmad suureks

Ära varja väsinud silmi lauvärvidega. Kasuta vaid ripsmekoolutajat ning ripsmetušši. Tänu koolutajale saad muuta silmad suuremaks. Paks ripsmetušši kiht muudab väsinud silmad veel raskemaks.

Eelista pruuni põsepuna asemel roosakat

Väsinud näo vastu aitavad roosakad toonid. Pruunikad toonid jätavad pigem tuhmi naha mulje, virsikutoonid aga elavdavad nahka ning tõmbavad tähelepanu eemale ka tumedatelt silmaalustelt.

Tuuli Mäemat
Ilu&Mood toimetaja

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur