Suvi on aeg, kus nii haudumised kui päikesepõletused on kerged tulema, nii kuum kui külm võivad lihase ja närvivalu põhjustada. Õrnalt roostevärvi tooniga naistepunaõli sobib valuvaigistuseks, massaažiks kui naha niisutamiseks. Lisaks vaigistab naistepuna ka norutunnet.
Naistepunaõli on eriti tänuväärne, sest seda sobib mitmete murede korral kasutada nii sees- kui välispidiselt.
Seespidiselt soovitatakse õli kasutada näiteks mao limaskesta põletiku ja haavandtõve korral, maksa ja sapipõiehaiguste puhul ning samuti hingehädade leevendamiseks. Naistepunas on hüperforiini nimelist toimeainet, mis mõjutab õnne- ja rahuloluhormooni seratoniini taset.
Peale määrides toob punakat tooni õli kuivale nahale kosutust, aitab marrastusi-põletusi-haudumist ja halvasti paranevaid haavu ravida. Lisaks leevendab taim lihaspingeid ja närvivalusid ning on kasutusel reumatismi ning teadmata põhjusega alaseljavalude puhul.
NB! Päevitamisega see õli kokku ei sobi.
Oma punakaskollase tooni saab õli naistepunadroogis sisalduvast rohkest karotiinist. See värv on ka tõhus lõngade värvimisel, kuid veelgi kasulikum seespidiselt. Nimelt toodab inimese maks karotiinist A-vitamiini. Samuti sisaldab droog C ja E-vitamiini. Meditsiinis kasutatakse naistepuna antibiootikumide valmistamiseks, hoiatakse,et see võib vähendada antibeebipillide toimet.
Naistepunaõli on hinnatud ravimtaim juba antiikajast alates, isegi nii hinnatud, et 19. sajandi lõpuks kahjustas selle mainet asjaolu, et müüdi ka võltsitud toodet. See oli oma iseloomuliku punaka tooni saanud alkannalt, mitte naistepunaürdilt. Mingit ravitoimet võltsing loomulikult ei omanud.