Mandliõli – looduslik tee iluni!

Mandliõli- looduslik tee iluniMandliõli on väga rikas E-vitamiini, kaltsiumi ning magneesiumi poolest. Ta on tuntud kui “iluõli”, kaitseb nahka vananemise eest, tugevdab juukseid, annab juustele ilusa läike ning kaitseb juuste väljalangemise eest. Mandliõli on oluline nahale, kehale ja samuti juuksehoolduses.

Juustehooldus 

Mandliõlil on mitmeid tervise ja ilu kasutegureid. Mandliõli on imeline looduslik hooldus kuivadele või kahjustatud juustele. Kandes mandliõli juustesse, pakub ta sügavhooldust ja niisutust kuivadele lokkidele, annab läiget tuhmidele juustele, muudab juuksed tugevamaks ning ennetab ka juuste väljalangemist. Näiteks kasutati vanas Egiptuses mandliõli juuste kasvu tõhustajana.

Soovitav oleks kanda mandliõli niisketesse juustesse, see aitab õlil paremini imenduda. Doseerige õli peopesale ja hõõruge peopesas, lisage juustesse ja hoidke juustes 15-30 minutit, võimalusel võiks olla peakatteks vannimüts.

Loputage õli juustest sooja vee ja mahešampooniga, Juhul kui mandliõli eemaldamisega juustest on probleeme, siis soovitame lisada vette natuke värsket sidrunimahla. Juustehooldust soovitame teha 1 kord nädalas.

Mandliõli kehahoolduses

Mandliõli on tuntud looduslik lahendus hooldamaks kuiva ja vananevat nahka. Mandli õli sisaldab B1, A, B6 ja B2 vitamiine. Mandliõli kasutus nahahoolduses sobib kuivale, lõhenevale, vananevale ja päikesepõlenud nahale ning sobib ka noorele nahale, säilitamaks noorusliku naha tekstuuri. Mandliõli võib kanda kõikidele kehapiirkondadele, kuid eriti tõhus on mandliõli näo, küünarnuki, põlvede, õlgade ja jalgade piirkonnas.

Soovitame nahka koorida loofa või muu kooriva kehasvammiga (jalgade piirkonnas pimsi kiviga), kuivatage nahk rätikuga tupsutades, mitte hõõrudes. Doseerige mandliõli soovitud piirkonda, tilgutades peopesale paar tilka ja seejärel masseerides nahale. Korrake tegevust, kuid ärge lisage peopesale rohkem kui paar tilka korraga (mandliõli imendub nahka masseerides ja rohkem peopesale valades võib nahk jääda liiga õline). Peale mandli õli imendumist oodake natuke ja siis võite lisada soovikorral muid kreeme.

Mandliõli on saadaval apteegis ning looduskosmeetika poodides. Head katsetamist!

Tuuli Mäemat

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur