Meestesoengud on kinni mõtteviisis

© German Hairstyling Award

Kuidas kaasaegsed mehed oma juustega tegelevad? Millised tooted sobivad konkreetse juukselõikusega? Mida teha kiilanemise korral? Alljärgnevalt anname ülevaate reeglitest, millega kõik mehed kursis peaksid olema.

Mehed, kes jõuavad juuksurisse kord aastas, on tänapäeval haruldased. Tänapäeval on stiilse soengu seadmine niisama tavaline, nagu kehakarvade korrastamine. Meie soovitusi järgides saadab sind igal juhul edu. Lase käia!

Mida meestesoengute puhul teada tuleb

Oli aeg, mil mehed piirdusid šampooni ja fööniga. Tänapäeval on ka meeste käsutuses piiramatult vahendeid. Olenemata sellest, kas juuksed on pikad või lühikesed, kõik vajalik on saadaval. Sul on võimalik otsustada, kas soovid korrektset, selgete joontega soengut nagu Jake Gyllenhaalil või eelistad sellele Johnny Deppi stiilsed ’padjasoengut’. Moes on ka pisut naiselikumad lõikused, mida iseloomustavad pikk tukk ja tukka katvad juuksed. Owen Wilson eelistab unisex-soengut. Ettevaatust! Nende juustega pead sa ka tööle minema! Pöörased lokid, indiaanlase- või punksoeng, soengud, mida iseloomustavad pealaele raseeritud hõimu- või muud motiivid, on puhtalt maitse või maitsetuse küsimus.

Soengustiilid meestele: abiks ikka

Lisaks föönile ja kammile peaks ka meeste soenguseadmise vahendite hulka kuuluma hari. Investeeri naturaalsetest harjastest harja või massaažiharja, millel on ümmarguse otsaga harjased, kummist või puust harjased. Ka juuksesirgestajast võib meestel abi olla. Osta kindlasti kvaliteetne sirgestaja, et kuumus su juukseid ja peanahka ei rikuks.
Muide, ka metsikult kasvavaid kulme tuleks pintsettide abil kitkuda. Pintsette tuleks korrapäraselt alkoholiga desinfitseerida. Tilluke törts vaha või geeli aitab karvad naha ligi suruda.

Mehed vajavad oma juuste hooldamiseks sobivaid vahendeid

  • Lühikesi juukseid on kõige parem seada geeli abil. Geel annab lühikesele soengule vajaliku tugevuse. Oluline on kasutada õiget geelikogust. Okasseaharjased ja selgepiiriline soeng ei ole enam moes.
  • Kui soovid, et juuksed jääksid pehmelt langema, on õigeks valikuks vaha või pumat. Neil toodetel peaks lisaks hea lõhn olema.
  • Geel ei sobi pikematele juustele, kuna muudab need jäigaks ja raskelt soengusse seatavaks.
  • Juuksevaha või juuksekreem aitavad loomulikku stiili luua. Pihustatavaid soenguvahendeid tuleks geeli või vaha kasutamise järel ettevaatlikult pruukida. Pihustatavad vahendidannavad soengule küll vormi, kuid jätavad juustest ka rasvase ja räbaldunud mulje.

Kiilanev pealagi, mida teha?

Millised võimalused on neil, kel juuksed välja langevad? Algava kiilaspäisusega puutuvad kokku paljud noored mehed. Võimalikeks lahendusteks on juuksekasvu ergutav ravi ja juuste siirdamine. Samas on lihtsaks ja lahedaks lahenduseks juuste väljalangemisele ka pealae raseerimine. Tulemus võib üpriski seksikas olla, nagu me Bruce Willise näite varal teame. Enne otsustamist konsulteeri oma juuksuriga ning ära jäta kasutamata võimalust sõprade arvamust küsida.

Stiilsed näokarvad

Habeme osas lähevad arvamused lahku. Rusikareegli kohaselt tuleks habeme kasvatamist kaaluda üksnes siis, kui sul on selleks piisavalt näokarvu. Hõre habe ei näe eriti kena välja. Habemete – nagu ka juuste – puhul dikteerib paljut hetkemood. Kolmepäevane habe võib olla seksikas, kuid  paksude puhmas vuntside puhul see ei kehti. Lõua- ja täishabe seevastu muutuvad üha populaarsemaks. Ka näokarvade eest hoolitsemist ei tohiks unustada. Neid tuleks pesta ülepäeviti. Kõik karvad ei kasva ühesuguse kiirusega ning seega tuleb habet vastavalt vajadusele kärpida. Käest ära lastud metsikud habemed ei lähe kohe mitte. Habeme eest hoolitsemisel on abiks spetsiaalsed trimmimisvahendid ja elektrikäärid. Samu tööriistu saab kasutada bakenbardide kärpimisel. Lopsakad vuntsid sobivad väga vähestele meestele. Suurem osa mehi näeb palju parem välja kenasti kärbitud bakenbardidega, mis sobivad nii soengu kui ka habemega.

Soovimatud kehakarvad

Kehakarvad on vajalikud, kuid mitte eriti kenad. Nähtavad nina- ja kõrvakarvad annavad lohaka välimuse. Nende eemaldamine on küllalt lihtne. Nina- ja kõrvatrimmerite abil saab karvad välja tõmmata, kuid see on üsna valuline protsess. Probleemi aitavad lahendada ka spetsiaalsed trimmerid, mis karvad juure pealt maha lõikavad. Nii ei kahjustu ka karvade oluline kaitsev funktsioon. Ninas ja kõrvades ei tohi mingil juhul kasutada depilatsioonikreeme. Need kreemid on omal kohal jala-, rinna- ja seljakarvade eemaldamisel. Ninas ja kõrvades ärritavad need tundlikke limaskesti.

Allikas: Schwarzkopf

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur