Morten Siida: mu 11-aastane poeg küsib vahest ikka: “Issi, millal jälle võtetele lähed?“

Morten Siida

MA Modelliagentuur tegi pisikese ent meeldiva usutluse sportliku ning igapäevaelus äri- ja finantsjuhtimisega tegeleva Morten Siidaga. Tegus ja mitmekülgne mees kuulub muuhulgas MA Modelliagentuuri harrastusnäitlejate ja –modellide ridadesse, olles leidnud omale hobi, mis aitab tal argimelust välja astuda ning kehastuda terveks päevaks sootuks kellekski teiseks.

Morten, kuidas jõudsid näitlemiseni?

Kui nüüd laiemalt mõelda, siis näitlemiseni viis mind huvi filmi ja üldse teletegemiste vastu. See sai ka ajendiks castingul osalemisel. Näitlejana võtteplatsil olles avaneb võimalus kõrvalt näha, kuidas ja milliste pingutustega mõni film, või ka saade, üles võetakse. Sellest huvist on tänaseks välja kasvanud meeleolukas ja huvitav hobi. Siinkohal tahangi tänada Anu Reilson Penderit, kelle kaudu esimest korda info castingust minuni jõudis!

Räägi lähemalt, miks Sulle meeldib näidelda?

Näitlemine ja lihtsalt osatäitmine on minu jaoks võimalus astuda hetkeks välja argipäevast, olla päevaks hoopis teine inimene. Seda ka välimuselt, kandes stilisti poolt määratud riideid, mida ise ehk ei valiks ning sattuda kohtadesse, kuhu muidu kunagi ei satuks ning muidugi on meeldiv kohtuda uute inimestega.

Milliseid kogemusi on Sulle näitlemine andnud?

Selline tegevus on andnud mulle kogemuse ennast vajalikul hetkel kokku võtta ja tegutseda otsekohe kellegi teise juhiste järgi. Arvan, et selline kogemus tuleb kasuks ka edaspidi mis iganes valdkonnas.

Millistel võtetel oled osalenud ja keda kehastanud? Kirjeldad ehk oma tegelaskujusid veidi lähemalt?

Pärast esimest võtet veebruarikuus olen käinud üheteistkümnel erineval võttel. Nende hulgas on seriaale, saateid, filme, reklaame.

Kõige eredama mulje on minu jaoks jätnud Kättemaksukontori võtted. See töö oli kõige lahedam. Kehastasin abielunaise armukest, kes jäi koos naisega tema mehele vahele. Kuna olen vallaline, ei tulnud armukeserolli osatäitmisest ning sellega kaasnevast ka tavaellu mingeid probleeme kaasa. Nagu arvata võib, sain oma nahal tunda ohtralt kunstverd ja näha, kuidas seda kasutatakse. Ei puudunud ka märulifilmidest tuttav autodega kihutamine ning tagaajamine kitsal kruusateel, kus lõpptulemusena auto põlema plahvatas ning mille tagajärjel mu tegelaskuju hukkus.

Ekstreemsed olid ka viimased võtted peagi ekraanile tulevas komöödiaseriaalis Köök, kus kehastasin restoranis sünnipäevakülalist. Sündmused arenesid nii kaugele, et sünnipäevalapse napsitanud abikaasa ajas põlvini vajunud pükstes ja relvaga restoranis taga teist meest ning kesk seda peent miljööd lasi kogemata maha pardi, mis oli eelnevalt pappkarbist lendu pääsenud. Part aga kukkus elutult otse sünnipäevalapse nina ette lumivalgele laudlinale. Märkimisväärne on, et see sama suuremat sorti part oli täiesti ehtne ning vaevalt mõned tunnid enne võtteid oma elu kaotanud.

Niisiis teeb võtetel osalemise huvitavaks seegi, et kunagi ei tea, millised ekstreemsused või ootamatused võivad võtteplatsil ette tulla.

Kuidas suhtuvad lähedased sellesse, kui näevad Sind ekraanil?

Lähedased toetavad täielikult ja minu 11-aastane poeg küsib ikka vahest: „Issi, millal jälle võtetele lähed?“

Millega igapäevaselt tegeled? Hobid, huvid, enesetäiendamine jms …

Olen õppinud Tartu Ülikoolis äri- ja finantsjuhtimist. Niisiis on minu igapäevaseks missiooniks siin päikse all ettevõtlike inimeste aitamine äri alustamise juures ning ka juba rohkem kogenud ettevõtjate abistamine näiteks neil juhtudel, kui nad vajavad lisafinantseeringut või kui soovivad majanduslikel, psühholoogilistel jt põhjustel alustada hoopis uue tegevusalaga muus, aga ka samas majandusala valdkonnas.

Tõsisemaks hobiks on mul jalgrattasport, mille pisiku sain juba 11-aastase poisikesena. Viimastel aastatel olen kihutanud võidu just metsamaastikel ja vahel rattamaratonidel.

Kellel soovitad näitlemist proovida?

Soovitan peaaegu kõigil, kuid pean mainima, et vaja läheb kannatlikkust ja muidugi julget pealehakkamist ja parem on, kui ei ole liigset kartust ebaõnnestumiste ees, sest see on ju ennekõike loominguline tegevus.

On Sul seoses näitlemisega ka tulevikuvisioon?

Väga selget visiooni ei ole, kuna see on ikkagi hobi. Muidugi loodan, et tulevikus pakutakse üha huvitavamaid väljakutseid ehk et elus oleks vürtsi!

Silva Arbus

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur