Need üheksa toiduainet, mis kiirendavad juuksekasvu!

Öeldakse, et juuksed on justkui naise kroon. Mõnele naisele kasvavad juuksed justkui iseenesest, teised aga peavad selleks vaeva nägema. Tegelikult on meie igapäevases toiduvalikus olemas täpselt need ained, mis panevad meie juuksed kiiremini kasvama.

Loe ja mõtle, kas ka sinu toiduainete valik sisaldab just neid aineid!

Kreeka pähklid

Kreeka pähklid on rikkad omega-3-rasvhapete, biotiini ja E-vitamiini poolest. Biotiini leidub kõigis juuksekasvu soosivates vitamiiniühendites, sest see paneb juuksed kasvama ja ennetab nende väljalangemist. Lisaks on kreeka pähklites vaske, mis mõjub hästi su loomulikule juuksevärvile, kirjutab Blisstree.

Mustikad

Kui rääkida marjadest, siis just mustikad on kõige paremad marjad, sest neis on palju antioksüdante. Selles tillukeses marjas on ka C-vitamiini, mis aitab ennetada juuste katkemist ning parandab kollageeni tootmist, mis muudab juuksed kaunimaks.

Lõhe

See kala on parim mereand juustekasvu kiirendamiseks, sest selles on D-vitamiini, valke ja rasvhappeid. Kas tead, millest juuksed koosnevad? Valkudest. D-vitamiin on kasulik juuste üldise tervise heaks ja see aitab organismil kaltsiumi saada ning kaltsium on pikas perspektiivis kaunite kiharate jaoks hädavajalik.

Aedoad

Jällegi vlagud, biotiin, raud ja tsink. Tsink ennetab juuste väljalangemist ja aitab peanahka hoida piisavalt niiskena.

Munad 

Ka munades on valke. Lisaks sisaldavad munad rauda, mida juuksed lausa armastavad, sest raud kiirendab juuste kasvu, parandades vereringet peanahas.

Tumedad lehtköögiviljad

Tumedate lehtköögiviljade all mõeldakse spinatit, brokolit ja lehtkapsast. Kõigis neis on rauda, biotiini, antioksüdante ja väikeses koguses metüülsulfonüülmetaani, mis tugevdab juuksekarvu ja vähendab oluliselt juuste väljalangemist.

Austrid

D-vitamiin koos kõrge valkude sisalduse, kolesterooli ja suure hulga tsingiga aitavad juustel püsida säravatena.

Bataadid

Bataat ehk maguskartul on mõnusalt magusa maitsega, jättes mulje justkui sööksid maiust. Bataatides on palju antioksüdanti beetakaroteeni, mis muutub A-vitamiiniks ja just seda vitamiini armastavad eriti juuksed, sest A-vitamiin kiirendab juuste kasvu ja muudab juuksed säravaks.

Vesi 

Vesi mõjub kogu kehale hästi, kaasa arvatud juustele.

Tuuli Mäemat
Ilu&Mood toimetaja

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur