Rekardo Avilovs: osalesin ERKI moeetendusel esimest korda

Rekardo Avilovs osalesin ERKI moeetendusel esimest kordaMA Modelliagentuuri modell Rekardo osales ERKI moesõul sel aastal esimest korda. Uurisime, milliseid tundeid tekitas paljastava ning ulmelise kostüümi kandmine, mis toimus lava taga ning milliseid soovitusi annab harrastusmodell teistele.

Rekardo, räägi kuidas sul avanes võimalus osaleda ERKI moesõul?

Algselt, kui mulle tehti pakkumine kanda seda kostüümi, siis ei teadnud veel keegi, kas pääseme edasi ERKI-le. Teadsime, et osaleme moeetendusel Mood-Performance-Tants, mis toimus 9. mail Tartus. Selgus, et kollektsioon nimega “MANIVALD” valiti ka ERKI moesõule ja nii avanes mul võimalus seal osaleda. Kollektsiooni on võimalik näha ka Antoniuse moeetendusel, mis toimub 12. juunil Tartus Antoniuse õues.

Kuidas sulle meeldis nii suurel üritusel osaleda ja kas lavanärv oli sees?

Rekardo Avilovs osalesin ERKI moeetendusel esimest korda 2ERKI moeetendusel osalesin ma esimest korda. Teadsin, et tegemist on suure projektiga ja ajaliselt kulub terve päev. Olen osalenud varemgi erinevatel moeetendustel, aga nii mastaapsel ja suurel laval olin esmakordselt. Seintel olid suured ekraanid, mis võtsid lähivõtet modellidest ja see lisas omakorda pinget. Teatud määral lavanärvi tuleb alati kasuks.

Kiire oli kindlasti, aga kui palju oli ikkagi sagimist ja asjaajamist?

Päev algas proovidega. Kollektsioone oli kokku 25 ja asjaajamist oli väga palju. Disaineritele, modellidele, jumestajatele ja juuksuritele oli eraldatud suur ruum, kus kogu protsess enne lavale minemist toimus. Päevakava oli teada ja selle järgi me liikusime. Kõige suurem siblimine algab alati enne etendust, sest siis tekib juba väike adrenaliin ka. Uksed avati publikule kell 19.00 ja etendus algas pisikese hilinemisega kell 20.15.

Millise mulje sulle jättis selline suurüritus ja seda just lavatagust melu arvestades?

Minu jaoks oli huvitav see, et kõik asjaosalised, sealhulgas juuksurid ja meigikunstnikud, olid paigutatud ühte suurde ruumi. Võib-olla oli see isegi hea, sest nii oli kõik käe-jala juures. Iga moeetendusega kaasneb alati ka ootamine, sest kollektsioone on palju ja ajaliselt on peaproovid väga kindlalt paigas.

Millist power’it ja tegutsemistahet selline väljakutse sulle andis?

Kuna tegemist oli tõesti suure projektiga, siis loomulikult on mul hea meel, et sain sellest osa. Olen kogemuse võrra rikkam ja see julgustab mind minema edasi selles suunas.

Millist kollektsiooni sina laval näitasid ja kuidas see sulle endale meeldis?

Rekardo Avilovs osalesin ERKI moeetendusel esimest korda 3Kollektsiooni nimi on “MANIVALD” ja autorid on Tartu Kõrgemast Kunstikoolist nahadisaini ja restaureerimise alalt. Materjaliks on kasutatud nahka. Mina kandsin väga huvitavat kostüümi ja seda saab näha ka juuresolevalt pildilt. Ilmselt sellist riietust ma igapäevaselt ei kannaks, aga laval koos hea valgusega on see väga efektne.

Kas pidid kandma midagi, mis oli ääretult ebamugav või oli kõik nagu sulle valatud?

Sellega on väga huvitav lugu, sest ma pole kunagi kandnud midagi nii paljastavat ja ulmelist. Kollektsioon on väga fantaasiaküllane ja igaüks võib seda tõlgendada nagu soovib. See pole päris soe kampsun ja head istuvad püksid jalas, aga samas pole ka midagi sellist, et lausa ebamugav oleks.

Mis sulle kõige enam meeldib modellitöö ning laval olemise juures?

Ma arvan, et eks see ole ka teatud määral edevusega seotud. Kui oled laval ja inimeste pilgud on suunatud sinule, siis  see on väga huvitav tunne. Modelli töö on väga mitmekülgne ja alalti on hea kohtuda erinevate inimestega, kellel on samad huvid.

Milline oleks järgmine suurem töö või projekt, milles sooviksid osaleda?

Mulle meeldivad erinevad väljakutsed. Tulevikus soovin osaleda kindlasti mõnes huvitavas reklaamklipis või mõnes ekstreemses fotolavastuses.

Ütle teistele harrastusmodellidele või -näitlejatele midagi motiveerivat, mis ärgitab neid edasi püüdlema.

Kindlasti ma soovitan osa võtta erinevatest casting’utest ja ikka edasi pingutada. Kõige tähtsam on just see, et siht oleks paigas. Tean inimesi, kes tahavad olla lihtsalt fotoreklaami modellid ja lavale pääs polegi nende eesmärk. Laval toimub aga kõik päriselt ja seal ei saa midagi tagasi võtta või muuta. Mäletan oma esimest moeetendust, kus närvipinge oli meeletu. Ilmselt ei kao lavanärv kunagi, aga kogemused on need millega seda vähendada.

Joanna Müür

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur