Rekardo Avilovs: suur töö ja tahe tagavad modellile selle, et ainult modellindusest ära elada

rekardo10Rekardo Avilovs on kirev persoon, kes jõuab palju ja kelle üheks hobiks on modellitöö. Rekardot vaevas noorukina kehakaalu probleem ning osaliselt see teda ka modellitöö juurde tõi. Ta vaatas tihti moekanaleid ja unistas, et ükskord on ka tema ideaalkaalus.

Rekardo, kui kaua sa juba modellitööga tegelenud oled?

Aktiivsemalt olen tegelenud modellitööga  kolm aastat, aga huvi moe vastu tekkis 13-14 aastaselt.

Too välja see „Miski“, mis tõi sind just modellitöö juurde.

See „Miski“ oli kindlasti kehakaal, mis mind modellitöö juurde viis. Puberteediga kaasnes mul tohutu ülekaal ˗ kaalusin ligi 100 kg. Mäletan, et vaatasin tihti moekanaleid, sirvisin erinevaid ajakirju ning unistasin, et kord olen mina ka ideaalkaalus ja kõnnin ise moelaval. Saavutasin pea 4 aastat tagasi kaalu, millega võin rahul olla ja unistus modellitööd teha täitus samuti.

rekardo1Modellidel pidavat lava taga kiiruga riideid vahetades juhtuma igasuguseid naljakaid lugusid. On sul midagi humoorikat enda juhtumistest rääkida?

Jah, üks selline juhtum toimus paar aastat tagasi ühel moeetendusel, kui pool tundi enne lavale minekut jäi minu seljas olev mantel ukse vahele ja nii õnnetult, et alumine osa rebenes. See oli kõige kiirem käsitsi tehtud õmblustöö, mida elus olen näinud.

Milline neist töödest, millega oled kokku puutunud, on seni olnud kõige huvitavam? Miks?

Kõikide töödega, millega olen kokku puutunud, on minu jaoks olnud väga huvitavad ja pakkunud alati positiivset pinget. Kui mõelda ainult modellitöödest, siis kindlasti on nendeks vabaõhu moeetendused. Värske õhk ja hea lavavalgus tekitavad minus vabadustunde.

On sul plaane, mida lähiajal sooviksid ellu viia?

Soovin reisida ja suur huvi on erinevate kultuuride vastu. Hetkel mõlgub mõtteis Itaalia.

rekardo13Millega sa peale modellitöö veel tegeled – hobid, huvid, enesetäiendamine jne?

Töötan hetkel Tartus Vanemuise teatris ja tegelen seal noorsootööga. Lisaks sellele juhendan erinevaid tegevusi intellektipuudega noorte kodus Maarja külas.

Mis on su järgmine tööga seotud eesmärk? Miks mitte ka lihtsalt igapäevase eluga seonduv …

Eesmärk omaette on areneda ning täiendada oma teadmisi ja oskusi. Mulle meeldib kasutada loomingulist lähenemist ja alati saab veelgi paremini.

Kas Eestis on modellidele piisavalt tööd ja võimalusi? Missugune on meie turul selline modell, kes ainult sellest tööst kenasti ära võiks elada?

Tõsi on see, et konkurents on üsna tihe. Ei piisa vaid sellest, kui olla pikk ja ilusate näojoontega. Peab olema see „Miski“, millega läbi lüüa. Suur töö ja tahe tagavad modellile selle, et ainult modellindusest ära elada. Meil Eestis on kõik võimalused selleks olemas.

Kui tõsiselt võtad modellitööd ja kas sul on sellega seoses suuremaid kavatsusi?

Hetkel on kujunenud modellitöö peamiselt hobiks. Mulle meeldivad erinevad väljakutsed ja kindlasti jätkan sellega. Kui kaugele ma jõuan, seda näitab aeg.

Usutles  Joanna Müür 

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur