Rita Sakkool: MA Modelliagentuuri puhul on hea see, et ei pea mahtuma kindlatesse raamidesse

Rita SRita Sakkool jõudis MA Modelliagentuuri modellidele ja näitlejatele mõeldud fotopäeva kaudu, kus temast tehti professionaalsed fotod agentuuri avalikku andmebaasi lisamiseks. Sel fotopäeval viis koolitust läbi kauaaegne teletöötaja, castingute korraldaja ja koolitaja Mari Torga, kellele Rita kohe silma jäi.

Rita, miks valisid kõikidest agentuuridest just MA modelliagentuuri?

See valik toimus täiesti juhuslikult Facebooki portaalis. Sõprade kaudu sai laikida Ma Modelliagentuuri lehekülge ja sellest kõik alguse saigi.

Kas liitumine mõne sellise agentuuriga oli ammune soov?

Jah, kuigi nagu ka eelpool ütlen, sattusin konkreetselt sellesse agentuuri juhuslikult. Aga kunagi sai saadetud ühte teise agentuuri oma andmed, seega on huvi tõesti juba ammu olnud. MA Modelliagentuuri puhul on hea see, et ei pea mahtuma kindlatesse raamidesse. Vahet pole, kas oled pikk, lühike, peenike, paks, noor või vana, aga kui on tahtmist oma ellu vaheldust tuua ja soovi ennast proovile panna, siis on just see agentuur õige koht.

Osalesid teleprojektis “Suletud uste taga”. Missuguse kogemuse said?

Rita S-2See oli mul esimest korda osaleda teles osatäitjana. Eks alguses tekkis väike hirm, kas üldse hakkama saan ja ei teadnud, mis seal täpselt toimuma hakkab. Mõned päevad enne võtteid sain stsenaariumi kätte ja tekst tuli endale selgeks teha. Hea oli see, et sisu tohtis edasi öelda oma sõnadega ja see andis vabamad käed. Loomulikult oli keerulisemaid hetki ka, kui tuli stseeni mitu korda teha eesmärgiga, et just parim sellest ekraanile jõuaks. Aga kõik see filmitöö tegemise telgitagune ja seotud inimesed, kes selles osalesid, oli minu jaoks huvitav kogemus. Ja mis peamine, see oli hea vaimne trenn iseendale ning oma näitlemisoskusele.

Kuidas valmistusid fotopäevaks?

No esiteks tuli minna riidekapi kallale ja sealt sobilikud rõivad pildistamiseks leida, mis polnudki nii lihtne ja seepärast sai igaks juhuks rohkem neid kaasa võetud. Monika (Kuzmina – toim) abiga tegime nende hulgast valiku ja leidsime salongist veel aksessuaarigi juurde.

Pildistamise juures on oluline see, et osataks end võimalikult hästi ja mitmekülgselt fotograafile poseerida. Kodus ma seda eraldi ei harjutanud, aga kohapeal saime hunniku katalooge, millest inspiratsiooni ammutada ja ka eraldi ruumi, kus poose harjutada. Igapäevaselt me ei mõtle ju, kuidas käime või seisame või mis näoilmega parasjagu oleme, aga et fotod tuleksid võimalikult huvitavad ja erinevad, tuli poseerimist eelnevalt harjutada.

Kellena meelsamini oma rolli täidaksid, kas modelli või näitlejana?

Rita S-3Kuna mõlemat rolli olen vaid korra saanud proovida, siis ei eelistaks üht teisele, kõik on minu jaoks hetkel veel uus ja põnev. Kui mul peaks õnnestuma veel erinevates projektides kaasa lüüa, siis võib-olla hiljem oskaksin juba vastata, kumb variant on minule hingelähedasem.

On sellised valikud su jaoks hobi või seotud hoopis töiste eesmärkidega?

Olen eluaeg unistanud, et saaksin teha tööd, mis oleks ühtlasi ka minu hobi. Ja kui nüüd järele mõelda, siis need rollid saaksid seda ju pakkuda. Eks me kõik peame ju millestki elama ja ideaalis loomulikult teeksin seda raha eest, ainult, et vahel tuleb osa võtta ka tasustamata projektidest, et teenida järgmiseks korraks võimalus jääda kellelegi silma ning loota, et uusi pakkumisi hakkab tulma rohkem.

Missugused ootused on sul seoses modellinduse või näitlejatööga?

Näiteks modellinduses tahaksin osaleda erinevatel fotolavastustel – erinevad karakterid, soengud, meigid, rõivad jne. Olen ise mõelnud ka moedisainerite loomingu kandmisest mõnel moeetendusel.

Näitlejatööga seoses ootan huviga uusi väljakutseid, kus soovin end proovile panna ja võimalikult hästi hakkama saada. Unistan koostööst mõne professionaalse näitlejaga.

Kui sul avanebki taas võimalus pääseda modellindus- või näitlemisprojekti, siis ikkagi – kumma valid?

Hetkel valiksin vähese kogemuse tõttu ikkagi mõlemad, sest veel ei tea, milles võiksin olla parem. Inimeses endas peituvad anded, millest ta ei pruugi olla teadlikki ja sellepärast tulekski end proovile panna võimalikult mitmes plaanis.

Kas soovitaksid ka teistele nn kaasvõitlejatele niisugust tööd katsetada ja kui jah, siis millisel sulle meeldival põhjusel seda teeksid?

Kui elu esitab sulle väljakutseid, siis tasub need vastu võtta. See võib sind ennastki üllatada, millega oled suuteline hakkama saama. Sellised väljakutsed lisavad elule vürtsi ja viivad rutiinist välja.

Kunagi loobusin paljudest pakkumistest lihtsalt seepärast, et kas lihtsalt ei viitsinud või jäi puudu julgusest. Nüüd aga olen mõistnud, et kui on võimalus, tuleb seda kasutada. Minule on need väljakutsed ainult positiivseid elamusi kinkinud ja vähemalt ei saa ma hiljem iseendale ette heita, et olen jätnud proovimata.

Joanna Müür, Monika Kuzmina

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur