Sügisene FIBIT teeb ajalugu Eesti moe ühisetendusega

11. ja 12. oktoobril ootab Viru Keskuse moesündmus FIBIT taas osa saama aasta ühest erksamast sähvatusest Eesti moetaevas. Sel sügisel üllatab FIBIT piduliku avagalaga, kus esmakordselt näeb ühes etenduses kaasaegse Eesti moe paremikku – “Kaamos” näituse jaoks loodud üle 30 moedisaineri unikaalseid komplekte. Kahe päeva vältel toimuvad lisaks tuntud Eesti disainerite soovitustest inspireeritud moeetendused ja linastub mõne aasta eest PÖFFil laineid löönud film moeloojast Tom Fordist.

“Seekordse FIBITi fookuses on  mood väljaspool raame. Juhime tähelepanu julgemale kombineerimisele ja keskendumisele oma isiklikule stiilile ning maitsele, selmet iga moeoraakli kuulutusega kaasa joosta. Kaasame uue hooaja moeetendusi ja trende kommenteerima mitmed tuntud moedisainerid, et näidata, kui palju leidub erinevaid nägemusi ning teadvustada, et moodi kujundab igaüks ise, mitte mood ei kujunda meid,” sõnas Viru Keskuse turundus- ja kommunikatsioonidirektor Taivi Koitla.

Kaks päeva kestva moesündmuse avab esimese päeva õhtul pidulik avagala, kus ühisetenduses jõuavad moepublikuni näituse “Kaamos” jaoks valminud kollektsioonid. Etenduses esitlevad moeloomet näiteks Aldo Järvsoo, Britt Samoson, Hanna Korsar, Karolin Kuusik, Katrin Kuldma, Ketlin Bachmann, Kirill Safonov, Kristina Viirpalu, Liisi Eesmaa, Oksana Tandit, Piret Ilves, Riina Põldroos, Tiina Talumees, Triinu Pungits, Ülle Pohjanheimo, Xenia Joost ja paljud teised. Avagala on kutsetega sündmus, kuid selle otseülekanne toimub veebi vahendusel Delfi avalehel ning korduslinastust on võimalik vaadata FIBITi teisel päeval Viru Keskuse aatriumisse paigaldatud suurelt ekraanilt.

Päevased moeetendused jagunevad kolmeks, tuues vaatajani kohalike moe – ja tekstiilikunstnike märksõnade põhjal kombineeritud etendustena nii ülerõivaste, siserõivaste kui ka pidulikumate lahenduste laia valiku. Valitud moedisainerite soovitustest on valminud lühikesed dokumentaalfilmid, millest publik saab osa vahetult enne iga moeetendust. Moeaalaseid kommentaare jagavad Liisi Eesmaa, Kalle Aasamäe, Mare Kelpman, Oksana Tandit, Ülle Pohjanheimo ja Xenia Joost.

Sügishooajale pühendatud moeürituse lõpetab 2011. aastal valminud,  moemaailma vaimustanud ning PÖFFi moekino programmis populaarsust võitnud Michael Bonfiglio dokumentaalfilm “VISIONÄÄRID: LOOVA VAIMU SALADUSED. TOM FORD”. Film annab ülevaate kuulsa moelooja ja filmilavastaja loomingulise protsessi telgitagustest, jälgides Fordi tegemisi tema ülisalajase moekollektsiooni proovides ja selgitades tema filmi “Üksik mees” tagamaid. Filmi taaslinastus on sissejuhatus novembris toimuvale PÖFFi moekino programmile.

FIBITi päevased üritused on kõigile tasuta.

Moesündmuse FIBIT kava

Reede, 11. oktoober

Kell 17.30   Moeetendus TAEVA ALL: “Ülerõivad linnas, maal, metsas, rannas. Piire pole, kõik, mis taeva all kas ööl või päeval, toome teieni.” Stilistid: Pamela Peepson, Grete Astover.
Kell 17.50 Moeetendus TEHISVALGUSES“Sügistalvine mood ruumis sees. Kas kontoris, kohvikus, kodus või kunstinäitusel, kõik, mis peitub ülerõivaste all, on moes ja laval.” Stilistid: Pamela Peepson, Grete Astover.
Kell 18.10  Moeetendus HELK“Glamuur, klassika, litter, siid – hetk helgib, öö on sume. Pidu pidulikust pidusem.” Stilist: Liis Plato
Kell 23.00  FIBITi avagala (kutsetega erisündmus otseülekandega veebis)

Laupäev, 12. oktoober

Kell 12.00 Taeva all
Kell 12.20  Tehisvalguses
Kell 12.40  Helk
Kell 13.00  Galaõhtu moeetenduse korduslinastus
Kell 13.45  Taeva all
Kell 14.10  Tehisvalguses
Kell 14.30  Helk
Kell 15.00  Moefilm VISIONÄÄRID: LOOVA VAIMU SALADUSED. TOM FORD

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur