Talvine nahahooldus!

talvine nahahooldus 2Külm ilm paneb proovile meie naha, seega meil endil on suur roll oma naha kaitsmisel. Naha eest on vaja hoolitseda samamoodi nagu enda tervise või organismi eest.

Anname teile head nõu naha eest hoolitsemiseks 

Niisutav mask

Keetke kibuvitsamarju 5 minutit. Jahutage, lisage supilusikatäis mett ja veidi kaerahelbeid. Segage ühtlaseks massiks ja kandke näole. Jätke 15 minutiks mõjuma, seejärel peske nägu jaheda veega.

Puhastav mask

Võtke 3–4 supilusikatäit kaerahelbeid ja valage peale keev vesi. Jahutage, lisage supilusikatäis mett ja 4 purustatud ploomi (ilma kooreta). Kandke näole, jätke 20 minutiks mõjuma ja seejärel peske nägu sooja veega.

talvine nahahooldus 1Rosmariini-kummeli näovesi

Koostis: 1 supilusikatäis kuivatatud rosmariini ja 2 supilusikatäit kuivatatud kummeliõisi. Pange taimed väikesesse suletavasse plastkotti. Lisage 4 tassi keeva vett ja jätke 15 minutiks seisma. Kurnake vedelik klaaspurki ja laske jahtuda. Kui te näovett ei kasuta, hoidke seda külmkapis. Võtke üks-kaks vatitupsu ja niisutage nahka õrnalt näoveega. Laske 15–30 minutit mõjuda ja seejärel loputage jaheda veega. Toime tugevdamiseks tehke seda protseduuri lõõgastavas vannis.

Toitev mask

Segage paar tilka sõstramahla teelusikatäie mee, teelusikatäie oliiviõli ja munakollasega. Kandke kohe näonahale. Jätke 20 minutiks mõjuma ja seejärel loputage. Enamik munas sisalduvaid vitamiine ja mineraale on just munakollases.

Soovitused

Ärge unustage talvel C-vitamiini, mis omab kasulikku toimet kogu organismile, ka nahale. Parim võimalus on juua kibuvitsamahla või -teed. Ja tehke seda kindlasti regulaarselt.

Kaerahelvestest koorimismask

Segage veidi kaerahelbeid supilusikatäie koore ja teelusikatäie vedela meega. Kandke näole ja dekolteele. Jätke 5 minutiks mõjuma, seejärel masseerige nahka maskiga veel 2–3 minutit. Loputage sooja veega ja kandke näole niisutavat kreemi. Talvel ärge peske nägu seebiga, eriti kui teil on tundlik näonahk. Parem kasutage puhastuspiima ja näovedelikku. Kui soovite pesta veega, kasutage spetsiaalselt tundlikule nahale mõeldud geeli. Soovitame näonahka koorida kord nädalas. Nii püsib näonahk värske ja terve ning ka kreem imendub paremini näonahka. Huuled muutuvad kiiremini kuivaks kui teised kehaosad. Huulte pehmendamiseks soojendage oma peopesal veidi seesamiõli ja seejärel hõõruge see huultele. Võtke oma kõrv nimetissõrme ja keskmise sõrme vahele ja masseerige õrnalt kõrva ümbruse nahka. Keha paljud energiapunktid asuvad kõrva ümber oleval alal. Nende energiapunktide stimuleerimine masseerimisega aitab hoida naha pehme ja terve.
Kasutage oma näonaha tüübile vastavaid kosmeetikatooteid ja neid, mis sisaldavad näonahka noorendavaid aineid, nagu retinool, keramiidid, C- ja E-vitamiinid. Proovige erinevaid kosmeetikatooteid ja valige oma nahale sobivaimad.
Näonaha eest hoolitsemine teeb ka teid ennast õnnelikumaks. Ja õnnelik inimene on alati ilus. Olge kaua nooruslik, terve ja rõõmus!

Nõuanded keha eest hoolitsemiseks 

Mandlitest koorimismask

Segage klaas mandleid õliga, kuni moodustub tihke segu. Masseerige segu kogu kehale, seejärel loputage duši all ja kasutage palsamit. On teada, et roosileheõli stimuleerib rakkude kasvu, kudede uuenemist ja tasakaalustab nii kuiva kui ka rasvast nahka. Kasutage seda! Teie nahk muutub elastsemaks ja säravamaks.
Kummeliõitest ja -lehtedest valmistatud kummeliõli ravib ja rahustab nahka ning muudab jume klaariks. Kasutage naha üldhoolduseks kummelibaasil valmistatud kehavedelikku või kreemi, eriti kui teil on allergiline nahk.

Käed

Hõõruge küünenahale veidi oliiviõli, mis pehmendab ja niisutab nahka. Tulemuseks on nooruslikud ja värsked käed.
Kastke küüned sooja oliiviõlisse, millele on lisatud paar tilka sidrunimahla. Küünenahk muutub säravaks ja pehmeks. Pehmendage käenahka sooja mee ja sidruniga.
Küünte poleerimiseks kasutage maski, mis on valmistatud purustatud kurgist, poole sidruni mahlast ja 2 supilusikatäiest purustatud õuntest. Hoidke käed segus 15–20 minutit.

Kõrvatagune nahk

Kas te olete kunagi märganud, et talvel võib kõrvatagune nahk muutuda kuivaks, isegi ketendavaks. Suvel võib aga kõrvatagune nahk muutuda punaseks ja saada kergelt päikesepõletusest tulenevaid kahjustusi? Põhjus on lihtne: kõrvanahk on väga õrn, seal on vähe rasunäärmeid ja nahaärritus on kerge tekkima. Naha taastamiseks kandke kõrvatagusele nahale veidi niisutavat näokreemi. Ärritusnähtude korral tehke rahustav mask.

Looduslik rahustav mask

Lisage neutraalsele jogurtile (maitsestamata) mõned tilgad kummeliõli ja -tinktuuri (selleks võite võtta ka kummelitee koti ja leotada seda keevas vees). Kandke mask probleemsele nahapiirkonnale ja jätke 10 minutiks mõjuma. See lihtne mask aitab vähendada ärritusnähte ja niisutab nahka.

Veel soovitusi naha rahustamiseks

Võtke kõrv nimetissõrme ja keskmise sõrme vahele ja masseerige õrnalt kõrva ümbruse nahka. Keha paljud energiapunktid asuvad kõrva ümber oleval alal. Nende energiapunktide stimuleerimine masseerimise abil aitab vältida ärritusnähte ja külmetumist.

Küünarnukid

Kui küünarnukkide eest iga päev mitte hoolitseda, võib küünarnukinahk muutuda karedaks, kuivaks, ilmneda võivad isegi ärritusnähud. Selle vältimiseks hooldage küünarnukke toitva õliga – kehaõli või mis veel parem, oliiviõliga. Ja ärge kartke, et küünarnukid jäävad õliseks – üldjuhul on küünarnukinahk nii kuiv, et kogu õli imendub kohe naha sisse. Vähemalt kaks korda nädalas koorige küünarnukinahka kohvipurust valmistatud koorimismaskiga. Ka see protseduur muudab naha säravamaks. Värske sidrun on suurepärane leevendus kuivadele küünarnukkidele. Lõigake sidrun pooleks ja pange pooled mõneks minutiks küünarnukkidele. Nahk muutub oluliselt pehmemaks ja säravamaks. Seejärel kandke nahale veidi õli. Võite kasutada ka E-vitamiini kapsleid – tehke kapsel pooleks ja masseerige sisu nahale.

Spetsiaalne looduslik nahahooldus

Isegi kõige karedam nahk muutub pärast sidruni- ja õlimaski pehmeks. Segage ühe sidruni õli mitme supilusikatäie oliivi- või seesamiõliga ja masseerige ohtralt põlvenahale.
Lõõgastuge 20 minutit. Parima tulemuse saavutamiseks võite põlved sisse mähkida. Seejärel loputage sooja duši all.
Naha maksimaalseks leevendamiseks soovitame enne dušši masseerida põlvenahka naturaalsetest harjastest harjaga. Põlvenaha rahustamiseks masseerige põlvi enne dušši naturaalsete harjastega harjaga ja koorige põlvenahka kaks-kolm korda nädalas tallakaabitsaga, seejärel määrige ihupiimaga.
Naha pehmendamiseks kasutage sidruni- ja õlimaski. Segage ühe sidruni õli mitme supilusikatäie oliivi- või seesamiõliga ja masseerige ohtralt põlvenahale.
Lõõgastuge 20 minutit. Parima tulemuse saavutamiseks võite põlved sisse mähkida. Seejärel loputage sooja duši all.

Ravimtaimedest jalavann

Koostis: 57 g ravimtaimede segu – piparmünt, rosmariin ja kummel, 4 tassi keeva vett, 1 supilusikatäis booraksit, 1 supilusikatäis Epsomi soola. Hakkige ravimtaimed kergelt, pange kaussi ja valage peale keev vesi. Laske tõmmata 1 tund ja kurnake. Pange “teevesi” valamusse või kaussi, kuhu mahuvad mõlemad jalad, ja lisage veel 6–7 tassi sooja vett. Segage juurde booraks ja Epsomi sool. Leotage jalgu 15–20 minutit. Vajadusel lisage sooja vett, et vesi püsiks mõnusalt soe. Seejärel kasutage kvaliteetset ihupiima ja pange õhtuks jalga puuvillasokid!

Vann

Enne vanni masseerige oma keha kerge, mitteröstitud seesamiseemnetest õli või mandliõliga. See kaitseb keha nahka kuivamise eest seebiga pesemisel. Kas te teadsite, et Indias kasutatakse sageli õli ja seebi segu eriti tõhusaks vanniprotseduuriks?
Enne kodust väljumist peale vanni andke endale pool tundi aega lõõgastumiseks. Temperatuuri järsk muutumine võib põhjustada väikeste veresoonte lõhkemise. Püüdke säilitada võimalikult ühesugune temperatuur.

Tuuli Mäemat
Ilu&Mood toimetaja

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur