Talvise juuksehoolduse nõuanded

Foto: Merle Värv

Viis miinuskraadi on viimane piir, mil võib palja peaga juukseid kahjustamata käia. Müts on asendamatu juuste kaitsja pakase eest. Vali õhku läbilaskev müts, mis säilitab juuste kohevuse ja ei suru hommikul tehtud soengut peadligi. Kaitsma peab juukseid kogu pikkuses.

Kindlasti ei tohi õue minna niiskete juustega, sest nii nagu jäätub vesi, jäätuvad ka juuksed. Hoiduda tuleks veel liiga niisutavatest juustesse jäetavatest palsamitest ja wet look viimistlusvahenditest. Suvel on need tooted asendamatud, kuid talvel tuleks valida toitvamad ja kaitsvamad palsamid.

Talvisel ajal on soovitav valida tugevama toimega intensiivpalsamid, kord nädalas kasutatavad ravimaskid ja ka viimistlustooted. Kindlasti peaks hooldustoodete komplekti kuuluma juustesse jäetav proteiinirikas spray, mis vähendab juuste elektrilisust ja mida võib kasutada iga päev.

Hommikul tehtud soengu võib kinnitada tugevama lakiga, et müts või kapuuts tulemust ei rikuks. Kui tööle jõudes soeng siiski oma endist kuju ei hoia, võib käed niiskeks teha, juukseid veidi sasida ja lakiga kinnitada.

Allikas: Derma.ee

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur