Viis kuldset reeglit juuste heaks

Foto: Hegert Toomsoo

Selles ei ole mingit kahtlust – hea juukselõikus võib muuta teie elu. Juuksurisalongi sisse astudes olite stressis, väsinud, murtud südamega või lihtsalt tüdinud ja tund aega hiljem maksate rõõmsal meelel juuksurile arve ja kõnnite enesekindlalt uksest välja, et maailmale julgelt silma vaadata. Jah, muidugi tuleneb suur osa rõõmust sellest, et olete pühendanud endale aega, mil juuksur teie juuste eest hoolitses, ja kindlasti on oma osa ka professionaalsel föönitamisel, kuid paljuski on asi ka stiili uuendamises, moodsas lõikuses või lihtsalt teie parimate omaduste rõhutamises uue sobiva lõikusega.

Ärge kartke stiili muuta: vaadake endale ausalt otsa ning hinnake oma tugevaid ja nõrku külgi, pöörduge tunnustatud stilisti poole, kes annab teile nõu, missugune stiil sobib teile praegu kõige paremini.

Õige värv

See on kurb tõsiasi, et vananedes muutub igaühe juuksevärv. Kui teil on piisavalt õnne ja teie juuksed ei muutu halliks, siis tänage oma häid geene – üldiselt hakkavad juuksed hallinema umbes 34 aasta vanuselt, kuigi mõned inimesed märkavad esimesi halle juuksekarvu oma peas juba 20-aastaselt. Kuid isegi kui teil on vedanud, märkate kindlasti, et teie juuksed ei ole enam nii erksat ja särtsakat värvi nagu teismelisena. Soengu elavdamine paari värvitud salguga ümber näo on lihtne viis välimust veidi värskendada ja kui kasutate erinevaid toon-toonis värve, näivad ka värvitud juuksed loomulikud

Kuid vältige eredaid värve ja suuri kontraste, kui need just ei aita rõhutada teie tugevat ja jõulist isiksust.

Toitke oma juukseid

Nii nagu üldine tervis, sõltub ka juuste tervis sellest, mida te sööte. See osa juustest, mida me näeme, on selle kasvuetapi tulemus, mis algas peanahas kuni kolm aastat tagasi, nii et õige toitumine juuste hea tervise nimel on pikaajalise mõjuga. Kui teie eesmärk on tasakaalustatud toitumine, siis sisaldab teie toit kindlasti ka juustele vajalikke toitaineid. Juuksed vajavad proteiini, täpsemalt keratiini, mida organism saab lihast, pähklitest, ubadest ja piimatoodetest, ja kui te lisate oma menüüsse roheliste lehtedega köögiviljad, lisanduvad siia veel ka B-vitamiinid. Jälgige, et teie menüü sisaldab ka piisavas koguses rauda, mis aitab hoida juuksed läikivad ja väldib juukseotste lõhenemist.

Hooldus, mis väärib proovimist

Parim teene, mida te oma juustele teha saate, on jätta need võimalikult sageli loomulikult kuivama – mitte miski ei soodusta juuste katkemist, tuhmumist ja otste lõhenemist rohkem kui tugev annus kuumust iga päev. Kuid me ei taha ju iga päev näha elutuid, longus kiharaid, nii et aidake oma stressis juukseid ja toitke neid rohke palsamiga ja hooldage juukseid iga paari pesukorra järel mõne tugevatoimelise niisutajaga.

Põhimõtteliselt toimivad need kõik ühtemoodi, kattes iga juuksekarva õhukese läikiva kattekihiga, kuid probleem on selles, et tuleb leida õige tasakaal, nii et tulemuse saavutamiseks jääb juustesse pärast loputamist piisav kogus niisutajat, kuid mitte nii palju, et juuksed jääksid rasvaseks.

Keerake aeg tagasi

Muidugi on mitmevärviliste triipudega või keskelt lahku kammitud sile soeng vahvad, kui aeg räägib veel teie kasuks, kuid täiskasvanud peaksid oma soengusse teadlikumalt suhtuma, ka siis, kui ei soovita olla igav.

Parim rusikareegel on jääda sobiva värvitooni juurde ja kui soovite eksperimenteerida, siis katsetage erinevate lõikustega. Juuste tugev pleegitamine või ronkmust värvitoon rõhutavad vaid naha ebatäiust, nii et eelistage parem pehmeid ja naturaalseid värvitoone, mis kaunistavad teie nägu. Ja pidage meeles, et hallide juuste katmine blondi värviga on vana trikk ja see võib teha teid vanemaks. Tumedamad värvitoonid näivad alati nooruslikumad, kuid pidage meeles, et sel juhul tuleb juuksejuuri sagedamini värvida. Kui olete leidnud sobiva värvitooni, katsetage nii julgete soengutega kui vaid hing ihkab!

Allikas: www.tarkvalik.ee

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur