Wild&MILD: Avastame koos maagilist sümbolite maailma

Isegi kui sümbolitel pole ühte ja ainsat tähendust, on sümbolite maailmas äärmiselt põnev ringi käia, infot otsida ja saada teada, mida erinevad sümbolid läbi ajaloo on tähendanud ja milliseks on nende tähendus tänasel päeval. Osaliselt muudabki sümbolite maailma hoomamatuks nende tähenduse muutumine aega jooksul. Täna kutsume sind koos meiega kaasa avastama maagiliste sümbolite maailma.

Missugune  sümbol  tähistab vaimset ja spirituaalset elu?

Hinge on läbi ajaloo püütud erineval viisil isikustada. Klassikaline hinge kujutamine näitab, kuidas õrn kujuke sünni hetkel kehasse ja lahkub sealt hetkel kui keha sureb. Kreeka mütoloogias on Psyche, mis tähendab hinge, kõige tuntum isikustamine, et inimese kehas siiski tegutseb vaim. Rooma kirjamehe Apuleiuse järgi võidab imeilus Psyche tänu oma võitmatule armastusele jumala Erose vastu surematuse. Sellest ajast on armastuse ja hinge vaheline side olnud väga mõjuvõimas. Kunstis kujutakse Psychet’i tihti liblika tiibadega. Paralleel pimedast nukust lahkuva imelise liblika ja pärast surma kehast lahkuva hinge vahel esineb paljudes kultuurides. Hinge kujutavaid liblikaid on leitud Aafrikast, Kesk-Aasiast, Mehhikot ja ka Uus-Meremaalt. Sama sümboolikat kannavad liblikad kristlikel maalidel, kus Kristus-laps hoiab liblikat käes.

Kas kividel on samuti positiivne või kangelaslik tähendus?

Jah! Kalliskivide sümboolika kohaselt on mitmed kivid traditsioonilised truuduse sümbolid ehk on see üks põhjus, miks kihludes kingitakse tulevastele kaasadele kivikestega sõrmuseid. Samuti tähendavad kivid püsivust, mis kivi endaga seostub. Kivide kõvadus viitab ka paratamatult tugevusele, nii et kui soovid viidata oma sisemisele vaimsele tugevusele – siis kivikestest kaunistused aitavad sellele oma imelisel ja ajaloolisel moel kaasa.

Milliste tähendustega kivikesi veel seostatakse?

Kalliskivisid on aga seostatud ka neitsilikkusega. Neitsilikkuse kui suure väärtuse tähtsustamine viis selleni, et heledad ja valged kalliskivid muutusid vooruslikkuse sümboliks. Kui sa soovid oma vooruslikkust ning neitsilikkust rõhutada, kasuta just neid küünekaunistuse, mis on näiteks valged ja säravad heledalt.

Samas räägivad puhtusest, vooruslikkusest ja neitsilikkusest ka varakevadised õrnad ja salapäraselt kaunid  lilled. Kevadlilli seostati ajaloos sageli noorusega, seetõttu said paljud neist omal ajal neitsilikkuse sümboliks.

Allikas: Wild&MILD

Modelliagentuur
Author: Modelliagentuur